sschoina's blog

Παρέχεται από το Blogs.sch.gr

Εκδρομή στη Ναύπακτο!

Νοέ 201426

Σήμερα Τετάρτη 26 Νοεμβρίου, επισκεφτήκαμε με το 3/θ Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας το μουσείο Μπότσαρη και την Παπαχαραλάμπειο βιβλιοθήκη. Ξεκινήσαμε τη μέρα μας με μια ξενάγηση στους χώρους του μουσείου-σπιτιού του Δημητρίου Νότη Μπότσαρη, στην περιοχή Μποτσαρέικα της Ναυπάκτου, το οποίο φιλοξενεί μια μόνιμη έκθεση για τη Ναυμαχία της Ναυπάκτου.

8778785

Ακολούθησε η επίσκεψη μας στη βιβλιοθήκη, η γνωριμία των παιδιών με τους “παραδοσιακούς” χώρους μιας παιδικής βιβλιοθήκης αλλά και με τους πολύ σύγχρονους και “προχωρημένους χώρους αυτής, όπως π.χ. το στούντιο ηχογράφησης και το δωμάτιο με την καρέκλα σβούρα!

epi-papaxaralampios-vivliothiki4

Οι εντυπώσεις ήταν οι καλύτερες για τους μαθητές αλλά και για εμάς τους εκπαιδευτικούς. Όσοι έχετε τη δυνατότητα, συνιστώ να επισκεφθείτε και τους δυο παραπάνω προορισμούς.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εκδρομή στη Ναύπακτο!

Τα σχόλια είναι κλειστά.