¨Αστέρι της Ευχής¨

ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ

Για ακόμη μια χρονιά τα Αστέρια της Ευχής έφτασαν στο σχολείο μας! Μοιράστηκαν και φέτος στα παιδιά του Δημοτικού Σχολείου Παναγιούδας τα αστεράκια από το Αστέρι της Ευχής! Τα 80 αστεράκια θα στολίσουν τα δεντράκια των σπιτιών μας! Πολλές όμως είναι και οι ευχές από όλους μας,  μαθητές/τριες, εκπαιδευτικούς και γονείς προς τα παιδιά που δοκιμάζονται σκληρά από σοβαρές ασθένειες! Ευχαριστούμε πολύ όλους όσους στηρίζουν τόσο σημαντικές δράσεις. Η ανθρωπιά, η αλληλοβοήθεια και η αγάπη κάνουν τον κόσμο μας καλύτερο!

¨Στην επετειακή χρονιά των 25 ετών το Αστέρι της Ευχής γίνεται διαφορετικό, με ένα μήνυμα ξεχωριστό! Ήλιοι και Αστέρια της Ευχής σε έναν ουρανό. Όπως συνυπάρχει ο ήλιος και το αστέρι στον ίδιο ουρανό, έτσι προσκαλούμε όλους εσάς να συνυπάρξετε με τα παιδιά ευχής με σοβαρές ασθένειες¨. Απόσπασμα από το φυλλάδιο ενημέρωσης του ¨Κάνε – Μια – Ευχή Ελλάδος¨.