Συμμετοχή του σχολείου μας σε Φιλανθρωπική Δράση

.jpgΤο σχολείο μας συμμετέχει φέτος στη δράση «Κομβόι Αγάπης για Οικογένειες της Λέσβου με Προβλήματα Διαβίωσης», το οποίο οργανώνεται από το τμήμα Ανθρωπιστικών Αποστολών και Κοινωνικής Μέριμνας, του Παραρτήματος Λέσβου της Ελληνικής Ομάδας Διάσωσης.

Στα πλαίσια αυτά συλλέγουμε είδη πρώτης ανάγκης και συγκεκριμένα: Γάλα μακράς διαρκείας, παστεριωμένο, συμπυκνωμένο, εβαπορέ, βρεφικό σε σκόνη  Βρεφικές κρέμες·  Λάδι·  Ζυμαρικά·  Ζάχαρη·  Ρύζι·  Κονσερβοποιημένα τρόφιμα·  Αλάτι·  Σάλτσες ντομάτας·  Όσπρια·  Αλεύρι·  Είδη Πρωινού (κακάο, μπισκότα, κρουασάν, δημητριακά, φρυγανιές, μέλι,· μαρμελάδα, μερέντα, χυμοί)  Είδη Βρεφικής Φροντίδας (μπιμπερό, βρεφικές πάνες, μωρομάντηλα, σαμπουάν,· αφρόλουτρα)  Κασκόλ, κάλτσες, γάντια κτλ.·  Παιχνίδια καινούρια ή σε πολύ καλή κατάσταση όπως παζλ, κούκλες, λούτρινα κτλ.

Τα είδη αυτά θα παραδοθούν στο Παράρτημα Λέσβου της Ελληνικής Ομάδας Διάσωσης.