Διεξαγωγή Χριστουγεννιάτικου bazaar 2014 – 2015

Στο 32ο Δημοτικό σχολείο Πατρών, πρόκειται να πραγματοποιηθεί Χριστουγεννιάτικο bazaar για το τρέχον σχολικό έτος  2014 – 2015, με την συμμετοχή των μαθητών/τριών και την Βοήθεια των Εκπαιδευτικών και του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, από τις 21/12/14 έως και τις 23/12/2015.  τα χρήματα θα διατεθούν για την υλοποίηση διαφόρων δράσεων του σχολείου μας, όπως:

• ένα μέρος από τα χρήματα θα διατεθούν για την οικονομική ενίσχυση του αδελφοποιημένου σχολείου της Αιθιοπίας.
  • ένα άλλο μέρος για την αγορά διαφόρων υλικών για το σχολείο
  • Επίσης για την προμήθεια αγαθών και  την ενίσχυση απόρων οικογενειών  κ.λ.π

Κατά τη διεξαγωγή του Παζαριού, θα πραγματοποιηθούν και διάφορα δρώμενα όπως:

• Παρουσίαση παιδικού Κουκλοθέατρου
  • Παιδική συναυλία από μαθητές/τριες με την χρήση μουσικών οργάνων
  • Διανομή μικρών δώρων από το σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων στους μαθητές/τριες
  • Χριστουγεννιάτικη γιορτή από την Α, Β και Γ τάξη του σχολείου.
  • και διάφορα άλλα happening.

Γι’ αυτούς, λοιπόν τους λόγους, σας προσκαλούμε να έρθετε στο Χριστουγεννιάτικο Bazaar και πιστεύουμε ότι θα περάσουμε όλοι πολύ καλά.

Με πάρα πολλές ευχές, για ότι καλύτερο για το καθένα σας, σας στέλνουν την αγάπη τους, οι μαθητές/τριες, ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 32ου Δημοτικού σχολείου

καλά Χριστούγεννα  και

Καλή Χρονιά