Σύνδεσμοι

Διαχείριση

eTwinning συνεργασία για τους μαθητές του ΤΕ με 224 σχολεία από όλη την Ευρώπη

17 Απρίλιος 2018

Οι μαθητές μας συμμετέχουν με πολύ μεγάλο ζήλο στο eTwinning έργο: ” Thousand armed green giants can rescue the world”. Ένα έργο που ενώνει μαθητές από 224 σχολεία της Ευρώπης σε κοινή κατεύθυνση με τις δράσεις του Οργανισμού Ηνωμένων Εθνών για την ευαισθητοποίηση στην προστασία του περιβάλλοντος και των διαθέσιμων φυσικών πόρων! Οι μαθητές μας εργάζονται σε μικρές ομάδες και συνεισφέρουν με δράσεις σε όλους τους άξονες που το χρονοδιάγραμμα του έργου προτείνει! Συγχαρητήρια σε όλους!

Tο σχολείο μας! 1ο Δημοτικό Σχολείο Καλαμαριάς, Θεσ/νίκη
Βρίσκουμε τρόπους να εξοικονομήσουμε ενέργεια, να τρεφόμαστε υγιεινά, να προστατέψουμε μικρά πουλιά, να επαναχρησιμοποιήσουμε χρήσιμα-άχρηστα υλικά, στέλνουμε τα μηνύματά μας στη μητέρα-φύση, παρουσιάζουμε τον εαυτό μας και το σχολείο μας. Επίσης διακοσμούμε την τάξη μας με μικρά φυτά έχοντας και τη συνδρομή των γιαγιάδων μας!

etw_certificate_161303_el
Οι μαθητές φτιάχνουν το LOGO για το σχολείο μας!