Αρχική » Εκδηλώσεις » Παγκόσμια Ημέρα Εκπαιδευτικών 2022

Παγκόσμια Ημέρα Εκπαιδευτικών 2022

Την Τετάρτη 5 Οκτώβριου ήταν η Παγκόσμια Ημέρα Εκπαιδευτικών, η οποία καθιερώθηκε το 1994 από την UNESCO, για να μας υπενθυμίσει τον καθοριστικό ρόλο που παίζει ο δάσκαλος μέσα στην κοινωνία, είτε εργάζεται σε μία πλούσια πόλη της Δύσης, είτε σε μια αυτοσχέδια σχολική αίθουσα κάποιας εγκατάστασης προσφύγων.
Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας θέλοντας να δείξει έμπρακτα τον σεβασμό και την άψογη συνεργασία που έχει με τους εκπαιδευτικούς μας, τους προσέφερε κέρασμα, για το οποίο ευχαριστούμε θερμά την κυρία Εύα Βασιλειάδου, υπεύθυνη του κυλικείου μας.
Ένα τεράστιο ευχαριστώ στη Διεύθυνση και στους εκπαιδευτικούς μας, που βρίσκονται πάντα κοντά μας, σε ό,τι χρειαζόμαστε και που μας βοηθούν συνολικά στην εκπλήρωση και υλοποίηση των στόχων μας.
Ευχόμαστε καλή δύναμη και υπομονή στη νέα σχολική χρονιά!
Ημέρα Εκπαιδευτικών 2022 1