Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Ολοκλήρωση: 9ο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Δημοτικών Σχολείων Αγίου Δημητρίου

Μάιος 2022

Ολοκλήρωση: 9ο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Δημοτικών Σχολείων Αγίου Δημητρίου

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε στις 29 Μαΐου 2022 το 9ο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Δημοτικών Σχολείων του Δήμου μας.
Οι μαθητές μας εκπροσώπησαν επάξια, δυναμικά, με πολύ κόπο και κούραση το σχολείο μας.
Η παρουσία τους εξαιρετική και γεμάτοι περηφάνια μόχθησαν και πάλεψαν για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα!
Τόσοι οι μικρότεροι όσο και οι μεγαλύτεροι μαθητές μας, αποθεώθηκαν για τις επιδόσεις τους με την καλύτερη ανταμοιβή την κατάκτηση της 3ης θέσης των μαθητών της Δ, Ε και ΣΤ τάξης.
Οι σκηνές μοναδικές, με τους μαθητές μας να ουρλιάζουν από χαρά, αλλά και όλοι όσοι είμασταν δίπλα τους να πανηγυρίζουμε για την προσπάθεια και τον κόπο των παιδιών μας!
Ευχαριστούμε θερμά όλους τους συμμετέχοντες μαθητές, καθώς και τις οικογένειές τους, για την εμψύχωση, στήριξη και υποστήριξη που επέδειξαν!
Όλοι οι μαθητές παρέλαβαν αναμνηστικό μετάλλιο για τη συμμετοχή τους, χορηγία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας, μια δημιουργία των ατόμων του Κέντρου Ειδικής Εκπαίδευσης Παιδιών & Ενηλίκων με Αναπηρία ( Κ.Ε.Ε.Π.Α.Α. “ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ”).
Τις επόμενες ημέρες, θα παραλάβουν και το Πιστοποιητικό Συμμετοχής τους στο 9ο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους δυο εθελοντές Γονείς-Προπονητές των ομάδων μας, τους κ.κ. Άγγελο Πρασσά και Δημήτρη Πήτα για τη συμμετοχή και διάθεση να βρίσκονται στο πλευρό των μαθητών μας!
Ευχαριστούμε και όσους γονείς-εθελοντές δήλωσαν συμμετοχή ως διαιτητές στο Τουρνουά.
Ως Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων οφείλουμε ένα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ και ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ στο μέλος μας Στέφανο Ποταμίδη, για την θέληση, αφοσίωση, πείσμα, αγωνία καθώς και τη φοβερή διάθεση που έδειξε από την πρώτη στιγμή να στηρίξει όλο το Τουρνουά! Στέφανε σε ευχαριστούμε και περιμένουμε το επόμενο!
Υπέροχοι Ποδοσφαιριστές μας, σας Ευχαριστούμε για την κατάκτηση και αυτού του ονείρου σας!
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2022 ΚΥΠΕΛΛΟ
9oprothlima podosfairou 9oprothlima podosfairou 1 9oprothlima podosfairou 2
Πηγή των τριών τελευταίων φωτογραφιών: ιστοσελίδα του Σχολείου