Αρχική » Δράσεις » Ψηφιακή Ακαδημία Γονέων

Ιανουάριος 2020

Ψηφιακή Ακαδημία Γονέων

Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων σας προσκαλεί να παρακολουθήσετε το δωρεάν σεμινάριο
«ΨΗΦΙΑΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΟΝΕΩΝ»
Στόχος της Ψηφιακής Ακαδημίας είναι να εφοδιαστούν οι γονείς, τόσο σε τεχνικό όσο και σε ψυχολογικό επίπεδο, ώστε να είναι σε θέση να συμπορεύονται και να επικοινωνούν με τα παιδιά τους, να μπορούν να τα εκπαιδεύουν ως προς την ασφαλή τους πλοήγηση στο διαδίκτυο, αλλά και να τα νουθετούν.
Οργανωτές είναι ο κ. Μανώλης Σφακιανάκης, αντιστράτηγος ε.α. της Ελληνικής Αστυνομίας, πρώην επικεφαλής της Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, ειδικός ερευνητής και αναλυτής ηλεκτρονικών εγκλημάτων και Πρόεδρος του CSIΙ (www.csii.gr), μαζί με ομάδα καταρτισμένων εισηγητών.
Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα έχει διάρκεια ένα μήνα, είναι τελείως δωρεάν, ενώ θα χορηγηθούν και βεβαιώσεις παρακολούθησης.
Τα μαθήματα γίνονται εξ αποστάσεως και σε πραγματικό χρόνο από τους καταρτισμένους εισηγητές, με χρήση διαδικτυακής πλατφόρμας. Το μόνο που απαιτείται είναι ηλεκτρονικός υπολογιστής και σύνδεση στο Internet.
Τα διαδικτυακά μαθήματα γίνονται 2 φορές την εβδομάδα και ώρες 19:00 – 21:00.
Παρακαλούμε οι ενδιαφερόμενοι όπως δηλώσουν συμμετοχές (ονοματεπώνυμο & email) μέχρι την Δευτέρα 27/1/2020:
– Στο email του Συλλόγου: 20οdimotiko@gmail.com ή
– Στη σελίδα μας στο Facebook: «Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων 20ου Δημοτικού Σχολείου Αγίου Δημητρίου»
Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε τη σελίδα
Για ερωτήσεις και διευκρινίσεις επικοινωνήστε μαζί μας στο email του Συλλόγου ή στη σελίδα στο Facebook.