«Διακόσια Χρόνια από το 1821»

Στο 2ο πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό δημιουργίας ταινίας μικρού μήκους με θέμα: «Διακόσια Χρόνια από το 1821» που διοργανώθηκε από τη Γενική Γραμματεία Θρησκευμάτων του ΥΠΑΙΘ σε συνεργασία με την Ειδική Επιτροπή Πολιτιστικής Ταυτότητας της Ιεράς Συνόδου της Εκκλησίας της Ελλάδος, στο πλαίσιο του επίσημου εορτασμού της επετείου των 200 ετών από την έναρξη του Απελευθερωτικού Αγώνα οι μαθήτριες της Γ’ τάξεως του Γυμνασίου Ερέτριας, Μυτακίδη Γεωργία και Πανά Ασπασία δημιούργησαν ταινία μικρού μήκους, εμπνευσμένες από την προσωπικότητα της Δόμνα Βισβίζη. Η συγκεκριμένη ταινία βραβεύτηκε.

Κοιτάξτε τον παρακάτω σύνδεσμο:

Δείτε την ταινία μας.

Δόμνα Βισβίζη,η κυρά των θαλασσών(βραβευμένη ταινία στο 2ο πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό "Διακόσια Χρόνια από το 1821"

Δημιουργός: sfragkom, στις: 22-11-2020, διάρκεια: 00:05:59

Η ζωή και το έργο της Δόμνας Βισβίζη μέσα από τα μάτια των μαθητών του γυμνασίου Ερέτριας.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.