Πληροφορική Γ’ ΓΕΛ: Υποπρογράμματα και πίνακες

Για τις ανάγκες του μαθήματος Πληροφορική (πρώην: “Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον”) της Γ’ τάξης Γενικού Λυκείου, μπορείτε να βρείτε στην ηλεκτρονική σχολική τάξη του μαθήματος παράδειγμα με υποπρογράμματα και πίνακες σε ΓΛΩΣΣΑ. Είναι διαθέσιμο εδώ σε μορφή PDF και εδώ σε μορφή κατάλληλη για χρήση με το λογισμικό ΓλωσσοΜάθεια.

Ενημέρωση 30/3/2020: το υλικό είναι πλέον διαθέσιμο από νέους συνδέσμους (όπως ενημερώθηκαν παραπάνω) και μόνο στους μαθητές με λογαριασμό στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο οι οποίοι είναι εγγεγραμμένοι στην ηλεκτρονική τάξη του μαθήματος!

Δημοσιεύθηκε στην Δευτεροβάθμια εκπαίδευση και χαρακτηρίσθηκε , , , , , , , . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.