ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΚΠΕ ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ

Την Πέμπτη 7 Μαρτίου επισκεφτήκαμε το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Μουζακίου, στο οποίο μείναμε μέχρι τις 9 Μαρτίου, στον ξενώνα. Ανεβήκαμε στο δάσος   ( όπου κάναμε διάφορες δραστηριότητες, όπως για παράδειγμα μάθαμε πώς μπορούμε να υπολογίσουμε την ηλικία ενός δέντρου ), περάσαμε το ποτάμι και πήγαμε στη Λίμνη. Το φαγητό ήταν εξαιρετικό, οι δραστηριότητες υπέροχες, μα, το καλύτερο απ’ όλα ήταν το ενυδρείο, όπου υπήρχαν ένα σωρό ψάρια ( πολλά από τα οποία μάλιστα τα είχε ψαρέψει ο δάσκαλός μας στην Λίμνη Πλαστήρα ). Ένα από αυτά τα ψάρια αποφασίσαμε εμείς οι μαθητές να το ονομάσουμε <<Φωτόνειο>>. Μου άρεσε τόσο πολύ αυτή η εκδρομή και στενοχωρήθηκα λίγο όταν φύγαμε, αλλά ήταν μια αξέχαστη εμπειρία!!!

Σχετικά με papouliasm

Είμαι μαθητής της Ε2 τάξης του 14ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας.

Περισσότερες πληροφορίες
Κατηγορίες: ΚΠΕ ΜΟΥΖΑΚΙΟΥ: ΤΡΙΗΜΕΡΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ, 7 - 9 ΜΑΡΤΙΟΥ 2013. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.