Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Προγράμματα Σπουδών της Γ’ Λυκείου

Προγράμματα Σπουδών της Γ’ Λυκείου

Δημοσιεύθηκαν τα ΦΕΚ των Προγραμμάτων Σπουδών της Γ’ Λυκείου στα Αρχαία, Ιστορία, Μαθηματικά, Οικονομία, Βιολογία, Κοινωνιολογία, Νεοελληνική Γλώσσα-Λογοτεχνία, Φυσική, Χημεία και Πληροφορική που ισχύουν από το τρέχον σχολικό έτος 2019-2020.

Πρόγραμμα Σπουδών του μαθήματος των Αρχαίων Ελληνικών της Γ ́ τάξης Γενικού Λυκείου.
Πρόγραμμα Σπουδών του μαθήματος της Βιολογίας της Γ ́ τάξης Γενικού Λυκείου.
Πρόγραμμα Σπουδών του μαθήματος της Κοινωνιολογίας της Γ ́ τάξης Γενικού Λυκείου.
Πρόγραμμα Σπουδών του μαθήματος των Μαθηματικών της Γ’ τάξης Γενικού Λυκείου.
Πρόγραμμα Σπουδών του μαθήματος της Οικονομίας της Γ ́ τάξης Γενικού Λυκείου.
Πρόγραμμα Σπουδών του μαθήματος της Ιστορίας της Γ ́ τάξης Γενικού Λυκείου.

Πρόγραμμα Σπουδών του μαθήματος της Νεοελληνικής Γλώσσας και Λογοτεχνίας της Γ ́ τάξης Γενικού Λυκείου.

Πρόγραμμα Σπουδών του μαθήματος της Φυσικής της Γ ́ τάξης Γενικού Λυκείου.

Πρόγραμμα Σπουδών του μαθήματος της Πληροφορικής της Γ ́ τάξης Γενικού Λυκείου.

Πρόγραμμα Σπουδών του μαθήματος της Χημείας της Γ ́ τάξης Γενικού Λυκείου.

ΙΕΠ:  Δεν υφίσταται καμία μεταβολή στην εξεταστέα ύλη όλων των πανελλαδικώς εξεταζόμενων μαθημάτων  της Γ΄ τάξης του Λυκείου για το σχολικό έτος 2019-2020, καθώς τα Προγράμματα Σπουδών είναι κείμενα ευρύτερου περιεχομένου από την εξεταστέα ύλη.