Πανελλαδικές 2018 για μαθητές Λυκείων εξωτερικού

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σε όλους τους τελειόφοιτους και απόφοιτους των Λυκείων Μονάχου, Στουτγάρδης, Φρανκφούρτης και Νυρεμβέργης, οι οποίοι από την ερχόμενη Τετάρτη, 5 Σεπτεμβρίου 2018, θα λάβουν μέρος στις πανελλαδικές εξετάσεις ειδικών κατηγοριών τέκνων Ελλήνων του εξωτερικού (Κατηγορία Ι και ΙΙ) στο μάθημα της Νέας Ελληνικής Γλώσσας, ευχόμαστε ολόψυχα κάθε επιτυχία.

Υπενθυμίζουμε ότι οι εξετάσεις είναι μία από τις πολλές δοκιμασίες που όλοι έχουμε υποβληθεί ή υποβαλλόμαστε κάθε φορά που ζητούμε να αποδείξουμε την γνωστική  επάρκεια και τις ικανότητές μας. Μετά το πέρας των εξετάσεων ακολουθεί η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων και αρχίζει ο πραγματικός αγώνας της προσωπικής και επαγγελματικής κατάρτισης μέσα στη σχολή που θα επιλέξετε. Εύχομαι να δείξετε και εκεί το ίδιο κουράγιο και θέληση και να δικαιωθείτε έχοντας αποκτήσει στο τέλος αυτής της θαυμαστής πορείας έναν επιστημονικό τίτλο σπουδών με νόημα και αξία τόσο για τους ίδιους όσο και για το κοινωνικό σύνολο, μέσα στο οποίο όλοι μας ζούμε και προοδεύουμε.

Σας ευχόμαστε να επιτύχετε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Μόναχο, 03.09.2018

Ο Συντονιστής Εκπαίδευσης Μονάχου