Παράταση απόσπασης εκπαιδευτικών που διανύουν το πέμπτο έτος και άνω

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Σ.Ε. ΜΟΝΑΧΟΥ

Δημοσιεύτηκε σήμερα, Παρασκευή 22-06-2018, η Φ.103863/Η2/22-06-2018 εγκύκλιος παρατάσεων απόσπασης για εκπαιδευτικούς που διανύουν το 5ο έτος απόσπασης και άνω.

Για να δείτε την εγκύκλιο πατήστε ΕΔΩ.

Ενημερώνουμε όλους τους ενδιαφερόμενους εκπαιδευτικούς ότι στα σχολεία περιοχής ευθύνης Συντονιστή Εκπαίδευσης Μονάχου έχει αποσταλεί υπόδειγμα αίτησης απόσπασης, σύμφωνα με τη νέα εγκύκλιο. Συνιστούμε σε όλους τους εκπαιδευτικούς, που υπάγονται στις ανωτέρω κατηγορίες, να το υποβάλλουν εντός τριών ημερών.

Διευκρινίζεται ότι οι ως άνω αιτήσεις θα εξεταστούν ύστερα από την εξάντληση των κυρωμένων πινάκων απόσπασης εκπαιδευτικών στο εξωτερικό και εφόσον εξακολουθούν να υπάρχουν κενά.

Παρακαλούνται οι σχολικές μονάδες να ενημερώσουν με κάθε πρόσφορο μέσο όλους τους ενδιαφερόμενους εκπαιδευτικούς για τη δυνατότητα παράτασης απόσπασης με την ανωτέρω εγκύκλιο.

Μόναχο, 22 Ιουνίου 2018