Τοποθετήσεις υπεράριθμων εκπ/κών ΠΕ70, ΠΕ60 σε σχολ. μονάδες Π.Ε. Καρδίτσας-Εναπομείναντα οργανικά κενά

Από τη Διεύθυνση Π.Ε. και το ΠΥΣΠΕ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ ανακοινώθηκαν οι τοποθετήσεις των υπεραρίθμων Δασκάλων και Νηπιαγωγών σε κενές οργανικές θέσεις των  σχολικών μονάδων της Π.Ε. Καρδίτσας σύμφωνα με την  υπ.αριθμ 18 /18-6-2012 πράξη του Περιφερειακού Υπηρεσιακού Συμβουλίου.

Οι τοποθετούμενοι εκπαιδευτικοί καλούνται να αναλάβουν υπηρεσία στη νέα τους θέση στις 21-6-2012

Δείτε εδώ τις  Τοποθετήσεις υπεράριθμων εκπαιδευτικών σε σχολ. μονάδες_18-6-2012

Δείτε εδώ Εναπομείνανατα οργανικά κενά δασκάλων 18-6-2012

Σύμφωνα με τις διατάξεις του ΠΔ 50/96, όπως τροποποιήθηκε με το ΠΔ 100/97 και με την υπ’ αριθμ. 128501/Δ1/8-11-2011 εγκύκλιο μεταθέσεων, καλούνται οι εκπαιδευτικοί οι οποίοι:

α. Είχαν υποβάλλει αίτηση για μετάθεση ή για οριστική τοποθέτηση το Νοέμβριο.

β.  Βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ.

γ. Οι υπεράριθμοι εκπαιδευτικοί του 2012 και των παρελθόντων ετών και δεν κατέστη δυνατόν να καταλάβουν οργανικά κενά στην ίδια ή σε όμορη ομάδα σχολείων

Να υποβάλλουν δήλωση τοποθέτησης από την Τρίτη 19/6/2012 έως και την Παρασκευή 22/6/2012 και ώρα 12:00 στη Γραμματεία του ΠΥΣΠΕ Καρδίτσας.

Στη δήλωσή τους να αναγράφουν, αν το επιθυμούν, εκτός από τα εναπομείναντα οργανικά κενά κατά σειρά προτίμησης μέχρι και είκοσι (20) προτιμήσεις που εκτιμούν ότι θα δημιουργηθούν κατά τη διαδικασία των μεταθέσεων.

Στους εκπαιδευτικούς κλάδου ΠΕ 60(Νηπιαγωγών) μετά την τοποθέτηση των υπεράριθμων Νηπιαγωγών δεν παρέμειναν  οργανικά  κενά σε Νηπιαγωγεία της Π.Ε. Καρδίτσας.

Κατηγορίες: Κύρια Θέματα, Προβαλλόμενα. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.