Επίσχεση εργασίας αναπληρωτών μέσω ΕΣΠΑ

open_door_640x420

Σύλλογος Εκπ/κών Π.Ε.Ν. Καρδίτσας                                                                                                      Καρδίτσα 10-12-2010

“Ν. Πλαστήρας”

Συναδέλφισσες –Συνάδελφοι

Σύμφωνα με ομόφωνη απόφαση της Δ.Ο.Ε., η οποία αφού έλαβε υπόψη  το γεγονός ότι οι αναπληρωτές που προσελήφθησαν μέσω των προγραμμάτων ΕΣΠΑ, στη συντριπτική τους πλειοψηφία, παραμένουν απλήρωτοι επί τρίμηνο (Σεπτέμβρης – Οκτώβρης – Νοέμβρης), παρά τις διαβεβαιώσεις του Υπ. Παιδείας, καλεί τους συναδέλφους αναπληρωτές ΕΣΠΑ να προβούν σε επίσχεση εργασίας, καταθέτοντας σχετική δήλωση στις Δ/νσεις Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, από την  Πέμπτη 16  Δεκεμβρίου 2010 (με ευθύνη των Συλλόγων Π.Ε).

Κατόπιν τούτου το Δ.Σ. του Συλλόγου μας, αποφάσισε να καλέσει τους συναδέλφους αναπληρωτές ΕΣΠΑ, που εργάζονται στα σχολεία του νομού μας, σε ενημερωτική συνάντηση, τη Δευτέρα 13 Δεκεμβρίου 2010 και ώρα 5.00μ.μ., στην αίθουσα εκδηλώσεων του 5ου Δημ. Σχολείου Καρδίτσας.

Από το Δ.Σ. του Συλλόγου

Κάντε κλικ εδώ για γνωμοδότηση του Νομικού Συμβούλου της ΔΟΕ και υπόδειγμα δήλωσης

Κάντε κλικ εδώ για χρήσιμες απαντήσεις για την επίσχεση εργασίας

Κατηγορίες: Κύρια Θέματα. Ετικέτες: , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.