Στο γυμνάσιο έμεινα σε δύο μαθήματα και πλούσιο μητρώο (κοπάνες, απουσίες, ζημιές) δε είχα μυαλό για το σχολειό. Έτσι ο πατέρας μου κυριολεκτικά από το αυτί με πήγε στο φαναρζήδικο που είχε. Μου άρεσε, έβγαζα καλό χαρτζιλίκι και έχω γίνει καλός μάστορας όπως λένε. Αλλά τα άτιμα τα γράμματα χρειάζονται παντού δυστυχώς και το κατάλάβα αργά τώρα που έχω ΦΠΑ, φόρους υπολογισμούς προσπέκτους οδηγίες χρήσης και τόσα άλλα. Έπρεπε να πάω στο Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας τώρα όμως πιο ώριμος,  ξέροντας τι ζητάω και καταβάλλοντας ειλικρινή προσπάθεια. Ναι μεν κάθε πράγμα στο καιρό του αλλά ποτέ δε είναι αργά.

Δ.Μ. Φαναρτζής (και με έκπτωση στους συμμαθητές μου)

ΣΔΕ Μυτιλήνης (με παραρτήματα Μύρινα, Καλλονή & Αγ.Παρασκευή)  Εγγραφές Πιττακού 44 81100 Μυτιλήνη τηλ 2251037401 www.sdem.gr mail@sde-lesvou.les.sch.gr   18:00 – 20:00 καθημερινές