Είμαι μητέρα τριών παιδιών με τη μεγαλύτερη μου κόρη να τελειόφοιτη φοιτήτρια. Τα παιδιά μου δεν τα βοήθησα ποτέ στο σχολείο γιατί στην Δευτέρα γυμνασίου το εγκατέλειψα λόγω εγκυμοσύνης. Αλλά αγαπούσα τα γράμματα και μάλιστα δούλευα κάτι μικρά διηγήματα. Στο Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας με γράψανε τα παιδιά μου που βλέπανε το καημό που είχα για τα γράμματα. Τα ευγνωμονώ γι αυτό και εκεί ήμουν η πιο επιμελής και βρήκε διέξοδο η έφεση μου στο γράψιμο.   Φέτος συνεχίζω στο εσπερινό λύκειο και δεν θα σταματήσω εκεί. Πίστεψε με αξίζει να προσπαθήσεις και εσύ.

Μ. Λ. Νοικοκυρά

ΣΔΕ Μυτιλήνης (με παραρτήματα Μύρινα, Καλλονή & Αγ.Παρασκευή)  Εγγραφές Πιττακού 44 81100 Μυτιλήνη τηλ 2251037401 www.sdem.gr mail@sde-lesvou.les.sch.gr   18:00 – 20:00 καθημερινές