Επίσκεψη στην ομάδα Εθελοντών Διασωστών Κρήτης

Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας πραγματοποίησε επίσκεψη στην ομάδα Εθελοντών Διασωστών Κρήτης την Τετάρτη 21/6. Η επίσκεψη έγινε στο πλαίσιο του σχεδίου δράσης (project) με θέμα «Δημόσιες υπηρεσίες και εθελοντικές ομάδες με κοινωνική προσφορά στην περιοχή της Ιεράπετρας». Στην επίσκεψη μετείχαν όλοι οι εκπαιδευόμενοι και οι εκπαιδευτές του σχολείου. Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε κατόπιν συνεννόησης με τον πρόεδρο της Ε.ΔΙ.Κ. Παπαδάκη Νικόλαο, τον οποίο και ευχαριστούμε για τη συνεργασία, την οργάνωση, την λεπτομερή παρουσίαση των δραστηριοτήτων της ομάδας και τις εμπεριστατωμένες απαντήσεις σε όλες τις ερωτήσεις των εκπαιδευομένων και των εκπαιδευτών του σχολείου μας. Η συνάντηση πραγματοποιήθηκε στην έδρα της ομάδας παραπλεύρως του Ι.Ν. Αγίας Φωτεινής (πρώην οικοτροφείο) και παρουσία των μελών της ομάδας Μανδουραράκη Ιάκωβου, Παπαδάκη Μαρίας, Σαββάκη Δήμητρας και Χατζάκη Μαρίας. Εκπαιδευτές και εκπαιδευόμενοι είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν επίδειξη χρήσης σωστικών αντικειμένων και να ενημερωθούν για όλες τις δράσεις των Εθελοντών Διασωστών Κρήτης. Τους ευχαριστούμε και τους ευχόμαστε ήσυχο καλοκαίρι !

edik2 edik1