Επίσκεψη στην Πυροσβεστική Υπηρεσία Ιεράπετρας – Ευχαριστήριο

Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Ιεράπετρας πραγματοποίησε επίσκεψη στην Πυροσβεστική Υπηρεσία Ιεράπετρας την Τετάρτη 24/5. Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο του σχέδιου δράσης (project) με θέμα «Δημόσιες υπηρεσίες και εθελοντικές ομάδες με κοινωνική προσφορά στην περιοχή της Ιεράπετρας». Συμμετείχε σύσσωμο το σχολείο, διεύθυνση, εκπαιδευτές και εκπαιδευόμενοι. Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε κατόπιν συνεννόησης με τον διοικητή, κύριο Παναγιώτη Καράμπελα, τον οποίο και ευχαριστούμε για τη συνεργασία και την οργάνωση. Ιδιαίτερες ευχαριστίες προς τον Αξιωματικό υπηρεσίας, πυροσβέστη κο Μανώλη Λαμπράκη για την αναλυτική, απλόχερη και εμπεριστατωμένη ενημέρωση καθώς και προς τους πυροσβέστες της βάρδιας κυρίους Τσιόπουλο, Καραβελάκη και Μανωλαράκη για την επίδειξη. Τους ευχόμαστε ένα ήσυχο, δροσερό και χωρίς καθόλου πυρκαγιές καλοκαίρι.