Ιούν 25 2015

Ώρα 19:00-21:00
7η παρ. Δον. Δημουλίτσα 7
(7ο Δημοτικό Κέρκυρας)
Το Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Κέρκυρας σας προσκαλεί στην Ημερίδα Απολογισμού & Ευαισθητοποίησης για την Εκπαίδευση Ενηλίκων και την Απονομή Απολυτηρίων Τίτλων που διοργανώνεται στη πόλη της Κέρκυρας.

Θα γίνει παρουσίαση δειγμάτων δουλειάς των εκπαιδευόμενων του ΣΔΕ Κέρκυρας, όπως διαθεματικά σχέδια δράσης και εργαστήρια. Επιπλέον θα προβληθεί βίντεο βράβευσης των εκπαιδευόμενων του παραρτήματος Λευκίμμης από το Wikimedia Foundationοργανισμού που αναπτύσσει και συντηρεί τη γνωστή ελεύθερη διαδικτυακή εγκυκλοπαίδεια Wikipedia, για τη δημιουργία λημμάτων για τα χωριά της Λευκίμμης στη Wikipedia.
Η ημερίδα θα κλείσει με αστροπαρατήρηση. Ο μαθηματικός Αριστοτέλης Κοτινάς θα δείξει σε εκπαιδευόμενους και φίλους του ΣΔΕ Κέρκυρας την Αφροδίτη, το Δία, τη Σελήνη και άλλα ουράνια σώματα.

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ημερίδα και απονομή απολυτηρίων