Η Διευθύντρια κα Τσότσου Χαρίκλεια, και οι εκπαιδευτικοί Κλημαντάκη Αικατερίνη και Κοντοστόλη Στέλλα ήταν οι συμμετέχοντες στο σχέδιο κινητικότητας Erasmus+ στην Ισπανία και συγκεκριμένα στην Μαδρίτη από 5/3 εως 11/3/2016.
Tίτλος σεμιναρίου: «Coaching in educational contexts to reduce early school leaving»
Για πρώτη φορά προσωπικό του σχολείου μας συμμετείχε σε Ευρωπαϊκό σεμινάριο με σκοπό την επιμόρφωση των στελεχών της εκπαίδευσης ενηλίκων στα πλαίσια της δια βίου μάθησης.