Εγγραφές στο Σ.Δ.Ε. Αγρινίου

Εγγραφές στο Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Αγρινίου για δέκατη συνεχή χρονιά

Σ.Δ.Ε. Αγρινίου

Η Διεύθυνση του Σχολείου Δεύτερης Ευκαιρίας Αγρινίου ανακοινώνει ότι συνεχίζονται οι εγγραφές των ενδιαφερομένων πολιτών που θέλουν να παρακολουθήσουν το πρόγραμμα σπουδών του Σχολείου μας που λειτουργεί τις απογευματινές ώρες 16:30 έως 20:30.

Η φοίτηση διαρκεί δυο σχολικά έτη.

Το σχολείο παρέχει τη δυνατότητα σε άτομα άνω των 18 ετών τα οποία δεν έχουν ολοκληρώσει την εννιάχρονη υποχρεωτική εκπαίδευση να αποκτήσουν απολυτήριο Γυμνασίου και να ενταχτούν στην κοινωνική, οικονομική και επαγγελματική ζωή.
Οι ενδιαφερόμενοι για να εγγραφούν συμπληρώνουν αίτηση φοίτησης στο Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας Αγρινίου προσκομίζοντας τα παρακάτω δικαιολογητικά:

1. Απολυτήριο Δημοτικού Σχολείου
  2. Φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας
  3. Πιστοποιητικό γεννήσεως

Οι εγγραφές πραγματοποιούνται τις καθημερινές 10:00 έως 13:00 το πρωί και τις 16:30 έως 19:30 το απόγευμα στη Διεύθυνση του Σχολείου:
Δεληγιώργη 27 Αγρίνιο, Τηλέφωνο επικοινωνίας 2641056100