8η Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2021 – 22

Στο πλαίσιο του εορτασμού της Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού στις 24 Σεπτεμβρίου 2021, καθώς και της 8ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, οργανώθηκαν και υλοποιήθηκαν στο σχολείο μας δραστηριότητες και εκδηλώσεις με κοινό σύνθημα για το Έτος 2021 : “Το σχολείο σε Κίνηση: Αθλούμαστε Δημιουργικά”.

Η προώθηση της Δημιουργικότητας μέσω του αθλητισμού, η προαγωγή της υγείας και η ενθάρρυνση της κοινωνικής ενσωμάτωσης και της ανάπτυξης κοινωνικών δεξιοτήτων υπήρξαν οι στόχοι του εν λόγω εορτασμού.

Όλες οι μαθήτριες και μαθητές του σχολείου απόλαυσαν ιδιαίτερα τη σημερινή ηλιόλουστη μέρα επιστρέφοντας στην κανονικότητα τους, σεβόμενοι βέβαια πάντα τους κανόνες ασφάλειας, δίνοντας και ένα ακόμα μύνημα αισιοδοξίας σε όλους μας πως, ανεξάρτητα από όλα τα εμπόδια και τις δυσκολίες της τελευταίας διετίας, όλα θα πάνε καλά.