1ο ολοήμερο Νηπιαγωγείο Γιαννιτσών, Η ομάδα μας

Η σχολική μας μονάδα είναι το 1ο ολοήμερο Νηπιαγωγείο Γιαννιτσών, το οποίο χωρίζεται σε δύο ολoήμερα τμήματα με σύνολο 36 παιδιών.Συμμετέχουμε στο τοπικό θεματικό δίκτυο της περιβαλλοντικής με το σχέδιο εργασίας  ” Με λάχανα και χάχανα…. φυτεύω ένα σποράκι”.

Το νηπιαγωγείο μας ανήκει σε συγκρότημα 5 νηπιαγωγείων και διαθέτει μεγάλο αύλειο χώρο, ο οποίος στο μεγαλύτερο του μέρος αποδείχτηκε ακατάλληλος λόγω ύπαρξης μπάζων. Παρόλα αυτά δημιουργήσαμε δύο  μικρές τετράγωνες βραγιές όπου και φυτέψαμε τα λαχανικά μας. Επίσης, φυτέψαμε λαχανικά σε δυο μεγάλους πλαστικούς κάδους στο μπαλκόνι του σχολείου  μας. Οι εκπαιδευτικοί που εργάστηκαν για το πρόγραμμα είναι: Ρούση Ευδοξία, Τζουκμάνη Μαρία, Χριστοφορίδου Χρυσή.