ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ…ΧΙΛΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ

ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ … ΧΙΛΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ

έργο eTwinning

Το έργο «Μια φωτογραφία … χίλιες λέξεις»

θέλει να εμπλέξει πολλούς δασκάλους . Έτσι, προτείναμε διάφορες δραστηριότητες που πρέπει να διεκπεραιωθούν από τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές που συμμετέχουν. Κάθε εκπαιδευτικός μπορεί να κάνει μία ή περισσότερες δραστηριότητες. Στόχος του έργου είναι να συμμετάσχουν 12 καθηγητές και 200 μαθητές περίπου. Σε κάθε δραστηριότητα θα πρέπει να λαμβάνονται μόνο φωτογραφίες. Κάθε μήνα θα δίνεται μια έννοια  ,την οποία θα πρέπει να εκφράσουν οι μαθητές με τον καλύτερο τρόπο μέσα από  φωτογραφίες. Οι μαθητές μπορούν να χρησιμοποιήσουν μάσκες, κοστούμια ή άλλα υλικά. Οι συμμετέχοντες μπορούν να ανεβάσουν απλά  φωτογραφίες(στην περίπτωση απλών φωτογραφιών παρακαλώ δημιουργήστε ένα άλμπουμ φωτογραφιών με το όνομα της χώρας, του σχολείου και του δασκάλου),σύνθεση φωτογραφιών με πρόγραμμα δημιουργίας φίλμ ή Power Point.Μπορείτε να δώσετε τίτλο στις φωτογραφίες ή να υπάρχει συνοδευτικό κείμενο χωρίς αυτό να είναι υποχρεωτικό. Ο αριθμός σε φωτογραφίες δεν είναι περιορισμένος.

Οι χώρες που συμμετέχουν είναι: Ελλάδα, Πολωνία,  Ηνωμένο Βασίλειο, Τουρκία ,Ισπανία ,Λιθουανία

1. 1.     Ποιος είμαι;

Παρουσιάζοντας τον εαυτό μας

Μια αστεία φωτογραφία που τραβήχτηκε με όλους τους μαθητές της τάξης

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ 15 Νοέμβρη, 2014

2) Η αγάπη είναι παντού

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ  20 Δεκεμβρίου 2014

3) Οι φίλοι είναι εδώ για να μείνουν

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ  31 Ιαν. 2015

4) Στην ειρήνη και τον πόλεμο

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ 28 Φεβρουαρίου 2015

5) Στοπ στον εκφοβισμό

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ 29 Μαρτίου 2015

6) Διαφορετικός σημαίνει … μοναδικός

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ 28η Απριλίου ου 2015

7) Τι με κάνει ευτυχισμένο …

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ 28 Μαΐου 2015

8) Γεμάτος ζωή

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ 10 Ιουνίου 2015

what i feel

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.