Από το κρυφό σχολειό … στο ηλεκτρονικό σχολείο!!

Αγαπημένοι μας αναγνώστες, η πιο δύσκολη ενότητα στην νέα ψηφιακή εποχή  είναι διαθέσιμη στον παρακάτω σύνδεσμο!! Η “παιδεία” μας έδειξε το δρόμο το 1821. Σήμερα, 200 χρόνια μετά,  παραμένει οδηγός για να πορευόμαστε ορθά ..παντού και πάντα!!

Με κλικ πάνω στην εικόνα θα βρείτε υλικό και τις δράσεις που πραγματοποιήθηκαν στη σχολική μας τάξη … εξ αποστάσεως. Δεκτά τα σχόλιά σας και οι εντυπώσεις σας. Σας αφιερώνουμε το αυτοσχέδιο ποίημά μας με λέξεις που είπαν τα παιδιά στο πλαίσιο γλωσσικής άσκησης!!

Χρόνια πολλά Ελλάδα!!!!!!

4 σχόλια στο “Από το κρυφό σχολειό … στο ηλεκτρονικό σχολείο!!

1. ΕΛΈΝΗ, ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΟΙ ΔΡΑΣΕΙΣ ΣΑΣ.
    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.
    Υ.γ. το thinkling αποτέλεσε έμπνευση και για το δικό μου νηπιαγωγείο, και φτιάξαμε το linoit με τον τόπο καταγωγής μας.Tα παιδιά ενθουσιάστηκαν.

2. Ελενη ,η δουλεια σου φανερωνει την αξια που δινεις στην παιδικη ψυχη και ποσο γνωστης εισαι στο να μεταδωσεις απειρες γνωσεις με τροπο απλο και κατανοητο!!Συγχαρητηρια!!!