Απρ 201730

1xanthi

«Ξάνθη, Πόλις Ονείρων» Μουσικών Σχολείων, ένας θεσμός που για τέταρτη χρονιά συμμετέχει το Μουσικό Σχολείο Άρτας. Είναι τα όνειρα των ταλαντούχων μαθητών, των μουσικών σχολείων από όλη την Ελλάδα αλλά και από χώρες του εξωτερικού, που πατάνε πάνω στις νότες μεγάλων δημιουργών και μας ταξιδεύουν σε όνειρα μαγικά.

Είναι η καλλιτεχνική δυναμική που δεν σταματά να διδάσκει τη συνύπαρξη, τη συνεργασία και να δίνει ώθηση στα όνειρα να ανθίσουν.

Είναι η βεβαιότητα πως η μουσική είναι η πλέον κοινή γλώσσα που μπορεί να εξευγενίσει και να συνεπάρει, να συγκινήσει και να ενώσει.

3xanthi

2xanthi

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Συμμετοχή του Μουσικού Σχολείου Άρτας στο Φεστιβάλ «Ξάνθη, Πόλις Ονείρων» Μουσικών Σχολείων

Σαν σήμερα

25/4/1850: Ο Πάουλ Γιούλιους φον Ρόιτερ, ιδρυτής του πρακτορείου ειδήσεων Reuters, χρησιμοποιεί 40 περιστέρια για να μεταφέρει στους πελάτες του το κλείσιμο των τιμών του χρηματιστηρίου.