Αίγυπτος (2004)

Στη χώρα του Νείλου! Βρίσκεσαι πραγματικά σ’έναν άλλο κόσμο. Γραφή, γλώσσα, άνθρωποι.

Άνθρωποι φιλόξενοι, μ’ένα ζεστό χαμόγελο στα μάτια και πολύ φιλόξενοι. Ήλιος καυτός και ναοί πάνω από τ’ανθρώπινα μέτρα.

Μια εμπειρία μοναδική.  Ώρος – Ίσιδα, ναοί αρχαίοι, χριστιανικοί και τζαμιά, όλα σε μια χώρα που ακροβατεί ανάμεσα στη Σαχάρα και στη Μεσόγειο.

Σχετικά με Βολικού Παρασκευή

Είμαι παντρεμένη με τον Αλέξη Δημητρίου και έχουμε δυο παιδιά την Κωνσταντίνα και το Δημήτρη. Γεννήθηκα στη Γαλιά-Μοιρών, ζω και εργάζομαι από το1992 σε σχολεία της περιοχής Μεσσαράς. Είμαι για πολλά χρόνια διευθύντρια στα σχολεία Γαλιάς και Μοιρών. Το Σχ. Έτος 2010-2011 υπηρέτησα ως Σχολική Σύμβουλος στην 1η εκπ/κή περιφέρεια Ρεθύμνου. Σπουδές: Παιδαγωγική Ακαδημία Ηρακλείου Μαράσλειο Διδασκαλείο Πάντειο Πανεπιστήμιο (Πολιτικές Επιστήμες) Παιδαγωγικό Ιωαννίνων (εξομοίωση)

Κατηγορίες: Ταξίδια. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.