Ασκήσεις Φυσικής για την Γ’ Γυμνασίου

Εδώ θα βρείτε μερικές ασκήσεις για την επανάληψη στη φυσική.

7 σχόλια

Μετάβαση στη φόρμα σχολίων

1. πολύ χρήσιμα ευχαριστούμε!!!!

• ΓΙΩΡΓΟΣ ΤΣΙΒΑΚΗΣ Γ3 στο 27 Μαΐου, 2013 στις 4:40 μμ
    • Απάντηση

ΚΥΡΙΕ,ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΑΣΚΗΣΗ ΣΤΟ ΥΠΟΕΡΩΤΗΜΑ (Ε) ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΤΟΥ ΤΖΟΥΛ?(ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΥΛΗΣ)

• ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΣΟΠΑΝΟΓΛΟΥ στο 15 Σεπτεμβρίου, 2013 στις 11:25 πμ
    • Απάντηση

Κυριε Τζαμαλη ειμαι η Κατερινα Τσοπανογλου.Στεναχωρηθηκαμε που δεν σας βρηκαμε στο σχολειο μας φετος.Θα μπορουσατε να μου συστησετε καποιο βοηθημα της γ’ γυμνασιου για τη φυσικη και την χημεια?

2. Κατερίνα
    Ελπίζω να τα πέρασες καλά το καλοκαίρι. Δεν θα είμαι φέτος στο σχολείο μετά από 5 χρόνια και αυτό είναι σημαντική αλλαγή και για μένα. Νομίζω όμως ότι οι αλλαγές είναι καλές και πρέπει να τις επιδιώκουμε. Σε ότι αφορά το βιβλίο θα μου δώσεις μια βδομάδα καιρό για να ρίξω μια ματιά στα βιβλιοπωλεία και να σου προτείνω κάτι. Να μεταβιβάσεις τις ευχές μου σε όλο το τμήμα και να τους ευχηθείς από μέρους μου καλή σχολική χρονιά και καλή συνέχεια. Εύχομαι και σε σένα να είσαι καλά και κάθε επιτυχία.

• ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΣΟΠΑΝΟΓΛΟΥ στο 28 Σεπτεμβρίου, 2013 στις 7:35 μμ
    • Απάντηση

Κυριε Τζαμαλη, γεια σας.Βρηκατε τελικα καποιο καλο βοηθημα για φυσικη και χημεια γ’γυμνασιου?

3. Κατερίνα
    Τα βιβλία που μου ζήτησες να σου προτείνω είναι τα εξής:
    Για τη φυσική Αλέξανδρος Δελατόλας, Παναγιώτης Σταθόπουλος Φυσική Γ’ Γυμνασίου Εκδόσεις Λιβάνη. (εφόσον σου άρεσε το περσινό βιβλίο των ίδιων συγγραφέων).
    Για τη χημεία: Παύλος Παπαθεοφάνους Χημεία Γ’ Γυμνασίου Εκδόσεις Ζήτη.
    Καλή σχολική χρονιά.

Παύλος Τζαμαλής

• ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΣΟΠΑΝΟΓΛΟΥ στο 1 Οκτωβρίου, 2013 στις 10:40 μμ

Σας ευχαριστω πολυ.Καληνυχτα.

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.