Επιμορφωτικές Συναντήσεις για ΥΣΕΦΕ των ΓΕΛ

Συγγραφέας: Παντελής Τσερέμογλου στις 4 Νοεμβρίου 2012

Θα πραγματοποιηθούν επιμορφωτικές συναντήσεις για τους ΥΣΕΦΕ των ΓΕΛ σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

Δευτέρα 5-11-2012 στο ΕΚΦΕ Αγρινίου για τους ΥΣΕΦΕ των ΓΕΛ Αγρινίου, Θέρμου Παραβόλας, Παναιτωλίου, Ματαράγκας και Γαβαλούς.

Λόγω των εκλογών για αιρετούς η συνάντηση αναβλήθηκε για την Παρασκευή 9-11-2012

Πέμπτη  8-11-2012 στο ΓΕΛ Αμφιλοχίας για τους ΥΣΕΦΕ των ΓΕΛ Αμφιλοχίας, Βόνιτσας, Μύτικα, Εμπεσού, Κατούνας, Λ.Τ. του Γυμνασίου Φυτειών και του Γυμνασίου Παλαίρου

Δευτέρα  12-11-2012 στο 2ο ΓΕΛ Μεσολογγίου για τους ΥΣΕΦΕ των ΓΕΛ Μεσολογγίου, Ευηνοχωρίου, Αιτωλικού, Νεοχωρίου και Αστακού.

Πέμπτη  15-11-2012 στο 1ο ΓΕΛ Ναυπάκτου για τους ΥΣΕΦΕ των ΓΕΛ  Ναυπάκτου.

Όλες οι επιμορφωτικές συναντήσεις θα ξεκινούν στις 11.30 και θα λήγουν στις 14.00.

Οι ΥΣΕΦΕ θα έχουν ολοκληρώσει τα διδακτικά τους καθήκοντα και  τα σχολικά προγράμματα θα αναδιαμορφωθoύν, αν απαιτείται, ώστε να μη διαταραχθεί η εύρυθμη λειτουργία του σχολείου.

Τις συναντήσεις αυτές μπορούν να παρακολουθήσουν και όσοι εκπαιδευτικοί του κλ. ΠΕ04 των αντίστοιχων σχολείων επιθυμούν μόνο αν δεν έχουν διδακτικές υποχρεώσεις τις ώρες αυτές.