Ένα μεγάλο περιβαλλοντικό θέμα στις μέρες μας είναι και η μόλυνση των ωκεανών…γιορτάζοντας, λοιπόν, την παγκόσμια ημέρα των ωκεανών, στις 8 Ιουνίου, πραγματοποιήσαμε στο σχολείο μας ανάλογες δράσεις προσπαθώντας να ευαισθητοποιήσουμε μαθητές και γονείς στο ζήτημα της προστασίας τους…
Δράσεις
Clima SOS
Στα πλαίσια του eTwinning έργου μας, με τίτλο “Clima SOS”, φτιάξαμε την αλφαβήτα της κλιματικής αλλαγής. Συνεχίζοντας τις συνεργατικές δράσεις μας οι μαθητές πρότειναν μικρά καθημερινά πράγματα που μπορούμε όλοι μας να κάνουμε για να Διαβάστε περισσότερα…
0 σχόλια