«Το σχολείο που ονειρευόμαστε» βιωματικό εργαστήριο

ΘΕΜΑ: Πρόσκληση συμμετοχής στο βιωματικό εργαστήριο για  Εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης με θέμα «Το σχολείο που ονειρευόμαστε»

Συνημμένα:

[…]

Η Δευτεροβάθμια Διεύθυνση Εκπαίδευση Κιλκίς με το γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων και το Κ.Ε.ΣΥ.Π. συνεργάζεται με το κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Περιφερειακής Ενότητας Κιλκίς,  «ΝΗΡΕΑΣ» και συνδιοργανώνουν στο βιωματικό εργαστήριο για  Εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης με θέμα «Το σχολείο που ονειρευόμαστε».

Το εργαστήριο θα πραγματοποιηθεί σε 5 τρίωρες συναντήσεις στις εξής ημερομηνίες:

Τετάρτη 8,15,22,29 Νοεμβρίου και 6 Δεκεμβρίου 2017 σε τόπο και χρόνο που θα προσδιοριστεί από το ενδιαφέρον συμμετεχόντων.

Βρείτε Φόρμα Συμμετοχής εδώ(https://goo.gl/Anf69V)

Για περισσότερες πληροφορίες θα ανατρέξετε στο συνημμένο.

Ο  Διευθυντής Δευτεροβάθμιας

Εκπαίδευσης Περιφερειακής Ενότητας Κιλκίς

Κωνσταντίνος Αθανασόπουλος

Μαθηματικός

Σαν σήμερα

1. 23/09/2000: Ο Πύρος Δήμας κατακτά το τρίτο του συνεχόμενο χρυσό ολυμπιακό μετάλλιο, στην κατηγορία των 85 κιλών της άρσης βαρών, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Σίδνεϊ.

Τί ώρα είναι;