εξετάσεις πιστοποίησης

Με αφορμή τις εξετάσεις πιστοποίησης που έδωσα στις 28/6 στη Χαλκίδα, έχω να αναφέρω τα εξής:

Το σενάριο που μας κληρώθηκε ήταν το ίδιο για όλους στο συγκεκριμένο τμήμα.  Το θέμα του σεναρίου περιληπτικά είχε: “Με αφορμή ένα projekt ή μια παρουσίαση για κάποια εκδήλωση στο σχολείο σας οργανώστε μια διδακτική προσέγγιση ωστε οι μαθητές αφού κατανοήσουν την έννοια πολυμέσα, επεξεργασία ήχου και εικόνας, να δημιουργήσουν μια διαδραστική εφαρμογή με όποιο  λογισμικό θεωρείτε κατάλληλο”.

Οι δυσκολίες στην όλη διαδικασία ήταν ότι ο χρόνος δεν μου  έφτασε και για τις ερωτήσεις (οι περισσότερες για μένα ήταν δύσκολες) μου έμεινε ένα τέταρτο.

Καλή επιτυχία στους επόμενους.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο εξετάσεις πιστοποίησης

Νέο ελεύθερο λογισμικό αξιολόγησης-μάθησης Fast Quiz.

Κατεβάστε το από την ιστοσελίδα http://freeteachingtools.wix.com/e-school

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Νέο ελεύθερο λογισμικό αξιολόγησης-μάθησης Fast Quiz.

Καλημέρα κόσμε!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Καλημέρα κόσμε!