1ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής & Physical Computing Ανοιχτών Τεχνολογιών

Οργανισμός Ανοιχτών Τεχνολογιών (ΕΕΛΛΑΚ), το Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής (πρώην ΑΤΕΙ Αθηνών και ΑΤΕΙ Πειραιά), το Πανεπιστήμιο Αιγαίουτο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων, το ΤΕΙ Κεντρικής Μακεδονίας, το Πανεπιστήμιο Πατρών, το Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου, το ΤΕΙ Πελοποννήσου, το ΤΕΙ Στερεάς Ελλάδας, η Σχολή Ικάρων, το ΙΤΥΕ Διόφαντος, η Ε.Π.Υ, η Ένωση Πληροφορικών Ελλάδος, η Ελληνική Ένωση για την αξιοποίηση των ΤΠΕ στην εκπαίδευση, η Ελληνική Εκπαιδευτική Ενωση STEM και μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας και διοργανώνουν, τον 1ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής & Physical Computing Ανοιχτών Τεχνολογιών.

Ο Διαγωνισμός απευθύνεται σε ομάδες μαθητών σχολείων της Πρωτοβάθμιας και της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Δημοτικά, Γυμνάσια, Λύκεια και ΕΠΑΛ) τα οποία μπορούν να δηλώσουν συμμετοχή στο διαγωνισμό συμπληρώνοντας τη σχετική φόρμα.

Περισσότερες πληροφορίες στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://robotics.ellak.gr/

Κατηγορίες: STEM, Διαγωνισμοί. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.