Ο μήνας Ιούνιος είναι ο αυτός που κλείνει τη χρονιά με τις Πανελλαδικές και ενδοσχολικές εξετάσεις καθώς και την ολοκλήρωση του σχολικού έτους.
Επίσης, είναι ο μήνας του 6ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής μέσω του οποίου οι νικητές θα καταφέρουν να λάβουν μέρος στην Ολυμπιάδα Εκπαιδευτικής Ρομποτικής στη Ρωσία. Ο διαγωνισμός θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 28 Ιουνίου 2014 και ώρα 9:30 π.μ. στο Κλειστό Γήπεδο Περιστερίου (Τζων Κέννεντυ και Γαννιτσών, Περιστέρι)
Δείτε την αφίσα του διαγωνισμού εδώ
Ενημερωθείτε αναλυτικά από τον Οργανισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής και Επιστήμης