Διεξαγωγή Επιμορφωτικής Ημερίδας στην ΑΜΦΙΣΣΑ για ΜΑΘΗΤΕΣ & ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ Α/ΒΑΘΜΙΑΣ και Β/ΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ με θέμα «Η Ρομποτική στην Εκπαίδευση»

Το Κέντρο Πληροφορικής και Νέων Τεχνολογιών (ΚE.ΠΛH.ΝE.Τ.) Φωκίδας σε συνεργασία με τον Οργανισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής και Επιστήμης – WRO Hellas και τις Δ/νσεις Δευτεροβάθμιας και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Φωκίδας διοργανώνουν επιμορφωτική ημερίδα με θέμα «H Ρομποτική στην Εκπαίδευση».

Η ημερίδα αυτή αφορά εκπαιδευτικούς και μαθητές τηςΑ/βάθμιας και Β/βάθμιας Εκπαίδευσης και θα πραγματοποιηθεί στην Άμφισσα στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Δελφών (Πλατεία Κεχαγιά, Άμφισσα) την Παρασκευή 4 Απριλίου 2014, κατά τις ώρες 11:00 -13:45.

Ενημερωθείτε αναλυτικά από το σχετικό έγγραφο.

Δείτε την αφίσα της ημερίδας εδώ.

Δημοσιεύθηκε στην Επιμορφώσεις - Σεμινάρια. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.