e-school: Ενημέρωση σχετικά με την Προσθήκη της Σχολικής Χρονιάς 2010-2011

Έχει εισαχθεί στην Κεντρική Βάση της εφαρμογής Γραμματειακής Υποστήριξης του e-School, η σχολική χρονιά 2010-2011, ώστε να είναι δυνατή η εγγραφή των μαθητών στο νέο σχολικό έτος.

Μετά από την εκτέλεση της διαδικασίας συγχρονισμού, η τοπική σας βάση θα ενημερωθεί με τα δεδομένα της νέας σχολικής χρονιάς 2010-2011, οπότε αυτή θα γίνει προεπιλεγμένη και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα με την εκκίνηση της εφαρμογής Γραμματειακής Υποστήριξης, να μην εμφανίζονται τα δεδομένα της τρέχουσας σχολικής χρονιάς (2009-2010) απευθείας, χωρίς αυτό όμως να σημαίνει ότι τα δεδομένα που έχετε εισάγει έχουν χαθεί.

Για να μπορέσετε να προσπελάσετε τα δεδομένα της σχολικής χρονιάς 2009-2010 , επιλέξτε από τη λίστα στο μενού Διαχείριση->Σχολικό Έτος το σχολικό έτος 2009-2010, οπότε όλα τα δεδομένα της τρέχουσας σχολικής χρονιάς θα είναι διαθέσιμα.

Στη διάθεση σας ,

Ομάδα Υποστήριξης e-School

Διεύθυνση Λειτουργικών Υποδομών Πληροφορικής & Νέων Τεχνολογιών ΥΠ.Ε.Π.Θ.
τηλ. 210 – 344 3941
e-mail: eSchoolSupport@ypepth.gr

Κατηγορίες: Γενικά & Ανακοινώσεις Π.Σ.Δ.. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.