“Αν όλα τα παιδιά…” Γιορτή λήξης του 13ου Δ.Σ. Χαλανδρίου

Αφήνοντας πίσω τα δύο χρόνια της πανδημίας, τα κλειστά σχολεία, την τηλεκπαίδευση, τα self tests και τις μάσκες, το 13ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου διοργανώνει και πάλι τη γιορτή του για τη λήξη της σχολικής χρονιάς.

Βασισμένη σε κείμενα του Οδυσσέα Ιωάννου, οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου παρουσιάζουν την Τετάρτη 8 Ιουνίου, στις 8:00 το βράδυ, στον προαύλιο χώρο, μια μουσικοθεατρική παράσταση με μουσικές και τραγούδια σπουδαίων Ελλήνων ποιητών και συνθετών. Ενδιάμεσα στις μελωδίες θα παρουσιαστούν θεατρικά δρώμενα.

Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου προτρέπουν όλους εμάς, μέσα από τα λόγια του Γιάννη Ρίτσου, να ορκιστούμε να ‘χει το παιδί το ψωμί του και το βιβλίο του. Να μάθει να γράφει “σ’ αγαπώ”.

13 dimotiko sxoleio xalandriou afisa sxoliki giorti 2022

Για να προστατέψουμε το περιβάλλον βλέπουμε το ψηφιακό πρόγραμμα της γιορτής εδώ: https://bit.ly/3GZ2Kbd

Κατηγορίες: Γιορτές. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.