1ο ΕΠΑ.Λ. – Ε.Κ. Σερρών

Αγαπητέ φίλε, μαθητή. Εσύ που επέλεξες ή σκέφτεσαι να επιλέξεις το 1ο ΕΠΑΛ – Ε.Κ ΣΕΡΡΩΝ για την επαγγελματική σου εκπαίδευση θα πρέπει να γνωρίζεις ότι το σχολείο μας, με τη συνεργασία ειδικευμένου προσωπικού φιλοδοξεί να σταθεί δίπλα σου στα προβλήματα γύρω από το επαγγελματικό περιβάλλον της ειδικότητας που έχεις επιλέξει, αλλά και να ακούσουμε με προσοχή όποιο πρόβλημα σε απασχολεί.
H προσπάθεια αυτή φιλοδοξεί να έχει ως σκοπό την υπέρβαση του κλειστού σχολικού περιβάλλοντος ώστε να έρθουμε μαζί πιο κοντά, στην επαγγελματική σου πραγματικότητα.
Το ζητούμενο σήμερα δεν είναι να πάρεις ένα πτυχίο ή να τελειώσεις το Λύκειο, αλλά πώς θα υποστηρίξεις αυτό το πτυχίο, στη σκληρή ανταγωνιστική πραγματικότητα, που αύριο θα συναντήσεις.
Σε περιμένουμε στο 1ο Ε.Π.Α.Λ- ΕΚ ΣΕΡΡΩΝ.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/physiotherapy/1%ce%bf-%ce%b5%cf%80%ce%b1-%ce%bb-%ce%b5-%ce%ba-%cf%83%ce%b5%cf%81%cf%81%cf%8e%ce%bd/

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.