Ανδρομαχη Πετκανα

Συνέντευξη του Παναγιώτη Ντούνη στην Ανδρομάχη Πετκανά

Ο Παναγιώτης Ντούνης είναι μαθητής μου στην Β τάξη του ΕΠΑΛ  Αμαρουσίου στην ειδικότητα Ηλεκτρονικών.Στο μάθημα της Ειδικής Θεματικής Δραστηριότητας που διδάσκω εδειξε ιδιαίτερο ενδιαφέρον και μετά από δική του πρόταση θα ασχοληθούμε με το Ηλεκτρικό Ποδήλατο.

Ακολουθεί μια συζήτηση- συνεντευξη με τον Παναγιώτη Ντούνη

Πετκανα Ανδ.:Γειά σου .Εμαθα οτι εκτός από το σχολείο αχολείσαι επαγγελματικά με το ποδόσφαιρο.Το βρίσκω σπουδαίο το οτι μπορείς και τα συνδυάζεις.Αλήθεια πώς τα καταφέρνεις;

Ντούνης:Ξεκίνησα από μικρή ηλικία ,7 χρόνων ,παίζοντας Βολευ .Ειναι δύσκολο να συνδυάζεις δύο πράγματα γιατί δεν υπάρχει ελευθερος χρόνος.

Πετκανά:Στο μάθημα της Ειδικής Θεματικης πρότεινες να ασχοληθούμε με το Ηλεκτρικό  ποδήλατο.

Ντούνης:Ναι .Το σκέφτηκα εκείνη τη στιγμή,αλλά μ’αρέσει γιατι συνδυάζει αθλητισμό και ψυχαγωγία.Επίσης ενδιαφέρθηκα να συμμετάσχω  στο μάθημα γιατί μιλήσατε για συνεργασία μαθητών.Ξέρω πολύ καλά την έννοια της συνεργασίας γιατί παίζω σε ομάδα,την ΑΕΚ.Αν δεν ξέρεις να λειτουργείς σαν μέλος της ομάδας δεν πετυχαίνεις την νίκη(γκολ η απόκρουση).

Πετκανά:Παίζεις με τη θέση του τερματοφύλακα.Προπονείσαι  καθημερινά και έρχεσαι και στο σχολείο.Υπάρχει περιθώριο για προσωπική ζωή;

Ντούνης:Δεν υπάρχει χρόνος για διασκέδαση .Πρέπει να ξεκουράζεσαι να κάνεις υγιεινή διατροφή και μετά πάλι προπόνηση.

Πετκανά:Ποιά είναι η διατροφή σου ;Παίρνεις συμπληρώματα διατροφής;

Ντούνης:Σε επόμενη συζήτηση θα σας δώσω το διαιτολόγιο μου.Τρώω το πρωι τοστ,corn flakes,χυμό το μεσημέρι μακαρόνια η κοτόπουλο και το βράδυ κρέας.Οχι δεν παίρνω συμπληρώματα διατροφής.

Πετκανα:Η τεχνολογία σε βοηθάει στην προπόνηση;

Ντούνης:Ναι χρησιμοποιούμε μετρητές παλμών καρδιας και προγραμματα με τις θέσειςτων ποδοσφαιριστών στην ομάδα.

Πετκανα:Πώς σε αντιμετωπίζουν οι συμπαίκτες σου μια και είσαι πολύ μικρότερος τους σε ηλικία;

Ντούνης:Σαν αντάξιο τους.

Πετκανά:Μας δείχνεις μερικά gadget που χρησιμοποιείς;Και ποιο είναι το moto σου

Ντούνης:Στην φωτογραφία που ακολουθεί φαίνεται το κινητό μου και σας γράφω το moto μου

Πετκανα:Σ’ευχαριστώ πολύ