«Εκπαιδευτική ενημέρωση για το σχεδιασμό και την υλοποίηση Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων και συμμετοχή σε Τοπικά Θεματικά Δίκτυα».

Το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Κέρκυρας και το Τοπικό Θεματικό Δίκτυο «Στα μονοπάτια της Ιστορίας και του Πολιτισμού του τόπου μου», σε συνεργασία με τους Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κέρκυρας, διοργανώνουν επιμορφωτική συνάντηση για τους εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κέρκυρας με θέμα:

«Σχεδιασμός και  Υλοποίηση Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων και συμμετοχή σε Τοπικά Θεματικά Δίκτυα».

Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 21 Νοεμβρίου 2019 στο χώρο του 12ου ΔΣ Κέρκυρας από τις 5 έως τις 8 το απόγευμα. Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να παρευρεθούν στην παρακαλούνται να δηλώσουν τη συμμετοχή τους στην παρακάτω ηλεκτρονική φόρμα:

Θα χορηγηθούν βεβαιώσεις συμμετοχής.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή πληροφορία μπορείτε να επικοινωνείτε με την Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων της Διεύθυνσης. Επισυνάπτεται το πρόγραμμα των εισηγήσεων.

Πρόγραμμα εισηγήσεων

Γεωργοτά Σωτηρία «Οργάνωση προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων. Βασικά σημεία σχεδιασμού»

Θεοχάρης Θωμάς «Τοπικά Θεματικά Δίκτυα. Το παράδειγμα του τοπικού θεματικού δικτύου πολιτιστικών θεμάτων»

Γκανάτσιου Παρασκευή «Παιδιά εν δράσει στο σταυροδρόμι της μνήμης και της εμπειρίας του χώρου»