«Ενημέρωση Δ/ντών και Προϊσταμένων Πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης»

Σας ενημερώνουμε ότι το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κέρκυρας σε συνεργασία με το τμήμα Πυρασφάλειας της Περιφερειακής Πυροσβεστικής Διεύθυνσης Ιονίων Νήσων θα πραγματοποιήσει ενημέρωση με αντικείμενο την έγκριση μελέτης πυρασφάλειας και χορήγησης πιστοποιητικού των σχολικών συγκροτημάτων. Η ενημέρωση θα γίνει την Παρασκευή 01/03/2019 στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων της Δ.Π.Υ. Κέρκυρας (παλαιό Νοσοκομείο – κτήριο Αστυνομίας).

Ώρα προσέλευσης 10:00 π.μ για τους/τις Διευθυντές/ριες και 11:00 π.μ. για τους/τις Προϊστάμενους/νες των σχολείων της Α΄βάθμιας εκπαίδευσης.

Η παρουσία κρίνεται απαραίτητη, προκειμένου να προσπεραστούν οι όποιες εκκρεμότητες πυρασφάλειας των σχολικών μας μονάδων.