Επιμορφωτικές συναντήσεις για τα Εργαστήρια Δεξιοτήτων

Την Δευτέρα 26 Σεπτεμβρίου 2022 πραγματοποιήθηκε μία ακόμα επιμορφωτική συνάντηση με θέμα τα εργαστήρια Δεξιοτήτων στο Σχολικό κέντρο Θιναλίων σε συνεργασία με το Νηπιαγωγείο Αχαράβης και το Νηπιαγωγείο Κασσιόπης, την Πέμπτη 29 Σεπτεμβρίου η επιμόρφωση πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Σχολείο Παλαιάς Πόλης, την Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου στο 12ο Νηπιαγωγείο Κέρκυρας με τη συμμετοχή των Νηπιαγωγείων Κυνοπιαστών, Κάτω Γαρούνα, Σπαρτύλα, Κοκκινίου και 1ου Νηπιαγωγείου Λευκίμμης-Νεοχωρίου. Ο κύκλος των επιμορφωτικών συναντήσεων για τα Εργαστήρια Δεξιοτήτων ολοκληρώθηκε τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2022 στο Πειραματικό Δημοτικό Κέρκυρας.

Σε αυτό τον κύκλο επιμορφωτικών συναντήσεων πήραν μέρος οι σύλλογοι Διδασκόντων  38 Δημοτικών Σχολείων και Νηπιαγωγείων ενώ οι ενδοσχολικές επιμορφώσεις θα συνεχιστούν με βιωματικά σεμινάρια για τις πρώτες βοήθειες.

Σας ευχαριστούμε για την πρόσκληση και τη συμμετοχή σας!