Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για συμμετοχή σε τηλεδιάσκεψη σχετικά με θέματα covid-19

Σας ενημερώνουμε ότι το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κέρκυρας σε συνεργασία με τον Ιατρικό Σύλλογο Κέρκυρας διοργανώνουν τηλεδιάσκεψη με θέμα: «Διαχείριση ύποπτων ή επιβεβαιωμένων κρουσμάτων covid-19 »

Η τηλεδιάσκεψη θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 2 Οκτωβρίου 2020 από τις 14:00 έως τις 16:00 και καλούνται να πάρουν μέρος οι Υπεύθυνοι Covid-19 και οι Διευθυντές των Δημοτικών Σχολείων.  Για την πραγματοποίηση της τηλεδιάσκεψης θα αξιοποιηθεί η πλατφόρμα Webex. Σημειώνεται ότι για τη συμμετοχή σας δεν είναι απαραίτητη η λήψη και εγκατάσταση της αντίστοιχης εφαρμογής, καθώς η πρόσβαση σας μπορεί να γίνει και μέσω φυλλομετρητή (browser). Για την αποτελεσματική επικοινωνία μας και την υποβολή ερωτημάτων από μέρους σας, απαιτείται η ύπαρξη, τουλάχιστον, μικροφώνου και κάμερας.