ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΔΡΩΜΕΝΟ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ «ΚΙ ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΕΣΥ»

Σας διαβιβάζουμε ενημέρωση για την πραγματοποίηση υπαίθριου θεατρικού δρώμενου με τη συμμετοχή σχολείων Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης Κέρκυρας. Η θεατρική σύνθεση-δρώμενο οργανώνεται από το Πανελλήνιο Δίκτυο για το Θέατρο στην Εκπαίδευση και  την  Ύπατη Αρμοστεία του ΟΗΕ για τους Πρόσφυγες, στο πλαίσιο του προγράμματος Κι αν ήσουν εσύ, σε συνεργασία με τα γραφεία Σχολικών Δραστηριοτήτων Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης Κέρκυρας.

Το δρώμενο θα υλοποιηθεί την Παρασκευή 27 Απρίλιου 2018, ώρα 11.30 π.μ., στην πλατεία Ανουντσιάτα (πεζόδρομος Ευγενίου Βουλγάρεως) στη Κέρκυρα.

Συμμετέχουν τα κάτωθι σχολεία: : Νηπιαγωγείο Καστελλάνων Μέσης Κέρκυρας,  Δημοτικό Σχολείο Ποταμού Κέρκυρας, Δημοτικό Σχολείο Λιαπάδων Κέρκυρας, Γυμνάσιο και Λ.Τ. Σκριπερού Κέρκυρας, 3ο Γενικό Λύκειο Κέρκυρας, 4ο Γενικό Λύκειο Κέρκυρας, Γενικό Λύκειο  Αγρού Κέρκυρας.