«Προγραμματισμός Επισκέψεων Α φάσης στο ΚΠΕ Κέρκυρας»

Σε συνέχεια του με αρ. πρωτ. 77/14-9-2017 εγγράφου με θέμα «Ενημέρωση για επισκέψεις σχολείων σε Κ.Π.Ε. κατά τους φθινοπωρινούς μήνες», καθώς και της με αρ. πρωτ. 20006/Δ2/ 23-11-2016 εγκυκλίου με θέμα «Εκπαιδευτικές επισκέψεις και επιμορφωτικές δράσεις στα Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2016-17», σας ενημερώνουμε ότι το ΚΠΕ Κέρκυρας παρέχει τη δυνατότητα σε Δημοτικά της περιφερειακής ενότητας Κέρκυρας, να παρακολουθήσουν τρία προγράμματα που αναπτύχθηκαν για τη βιωματική υποστήριξη σχετικών κεφαλαίων του βιβλίου των φυσικών:

1. “Ταξίδι στον Κόσμο της Σταγόνας” που απευθύνεται αποκλειστικά σε μαθητές της

ΣΤ΄ τάξης, για την υποστήριξη του κεφαλαίου “Έμβια – Άβια”.

1. “Ανανεώσιμες Πηγές Ενέργειας” που απευθύνεται αποκλειστικά σε μαθητές της Ε΄

τάξης, για την υποστήριξη του κεφαλαίου της Ενέργειας.

1. “Οικοσυστήματα” που απευθύνεται αποκλειστικά σε μαθητές της Δ΄ τάξης, για την

υποστήριξη του κεφαλαίου “Η φύση είναι το σπίτι μας”.

Για να κλείσετε ημερομηνία επίσκεψης μπορείτε να επισκεφθείτε τη διεύθυνση:

Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε θα βρείτε στα επισυναπτόμενα έγγραφα του ΚΠΕ Κέρκυρας. Σε περίπτωση που παρουσιαστεί οποιαδήποτε δυσκολία με την επιλογή ημερομηνιών μπορείτε να επικοινωνείτε με την Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων της Διεύθυνσης.

Προγραμματισμός Α Φάσης

Κατάσταση συμμετεχόντων (2017-2018)