Φεβ 02 2017

Πρώτη συνάντηση ΠΟ του ΤΘΔ «Η φιλική επίλυση συγκρούσεων ως μέσο πρόληψης του ενδοσχολικού εκφοβισμού»

DSCN1635 DSCN1637 DSCN1640 DSCN1643

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε η πρώτη συνάντηση των εκπαιδευτικών της παιδαγωγικής ομάδας του Τοπικού Θεματικού Δικτύου Αγωγής Υγείας την Τετάρτη 1/2/2017.

Η συνάντηση ξεκίνησε με την παρουσίαση του θεωρητικού μέρους για τον ενδοσχολικό εκφοβισμό από τον κ. Αριστόβουλο Κορωνάκη, εκπαιδευτικό και μέλος της συντονιστικής επιτροπής του Δικτύου και στη συνέχεια ακολούθησε βιωματικό εργαστήρι με συντονίστριες την κα.  Σωτηρία Γεωργοτά, Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων Α΄/θμιας Εκπαίδευσης Κέρκυρας και την κα. Μαρία Σαμοΐλη, Υπεύθυνη Συμβουλευτικού Σταθμού Νέων Β΄/θμιας Εκπαίδευσης Κέρκυρας.

Ευχαριστούμε θερμά τους εκπαιδευτικούς που πήραν μέρος και συμμετείχαν ενεργά στις εργασίες της πρώτης συνάντησης.

Σχόλια (RSS)