Έναρξη εβδομάδας Εθελοντισμού Lets do it Greece – ΔΣ Γαστουρίου

Το Δημοτικό Σχολείο Γαστουρίου πραγματοποίησε την έναρξη Εβδομάδας Εθελοντισμού Lets do it Greece με την συμμετοχή όλων των μαθητών και εκπαιδευτικών του ΔΣ Γαστουρίου, της Υπεύθυνης Σχολικών Δραστηριοτήτων ΠΕ Κέρκυρας και των εθελοντικών οργανώσεων Κέρκυρας ΕΜΕΔ και Καντουνίστας. Οι μαθητές της τετάρτης τάξης παρουσίασαν μαζί με την υπεύθυνη εκπαιδευτικό της τάξης κ. Σουρβίνου Ευτυχία τις έννοιες του Εθελοντισμού και της προσφοράς καθώς και τοπικές και διεθνείς εθελοντικές οργανώσεις, ενώ απήγγειλαν  ποιήματα που έγραψαν οι μαθητές με θέμα τον Εθελοντισμό. Η εκδήλωση έκλεισε με ένα τραγούδι για τον εθελοντισμό από τα παιδιά της τετάρτης Δημοτικού. Συντονίστρια της εκδήλωσης ήταν η κ. Σκιαδοπούλου Κατερίνα, Διευθύντρια του ΔΣ Γαστουρίου. Οι δράσεις του Lets do it Greece θα συνεχιστούν από μαθητές και εκπαιδευτικούς όλη την εβδομάδα από 11/4/2016 έως 15/4/2016.

Φωτογραφίες από την εκδήλωση θα δείτε εδώ