ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΖΩΗΣ image

Ανακοίνωση – Πρόσκληση      |    2η Ανακοίνωση     |    Αίτηση συμμετοχής       |      Πρόγραμμα     |   Παρουσιολόγιο

Ερωτηματολόγιο Αξιολόγησης Σεμιναρίου

Το  ΠΕΚΕΣ Δυτ. Ελλάδας διοργανώνει επιμορφωτικό προαιρετικό σεμινάριο με θέμα:

«Ο ρόλος του Συμβούλου Σχολικής Ζωής στην εκπαιδευτική διαδικασία»

Τετάρτη, 19 Ιανουαρίου 2022, ώρες 11:00-14:00

στην ψηφιακή αίθουσα https://minedu-secondary.webex.com/meet/papadakis

Η ψηφιακή αίθουσα θα είναι διαθέσιμη 15 λεπτά νωρίτερα (10.4511.00 π.μ.), προκειμένου να συνδεθείτε εγκαίρως.

Το σεμινάριο απευθύνεται κατά προτεραιότητα στους/στις εκπαιδευτικούς που είναι Σύμβουλοι Σχολικής Ζωής και προαιρετικά στους Διευθυντές/-ντριες και Υποδιευθυντές/-ντριες των σχολικών  μονάδων όλων των τύπων Δ/θμιας εκπαίδευσης της περιοχής ευθύνης του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Δυτ. Ελλάδας, κατά το τρέχον σχολικό έτος 2021-22.

Όποιοι/ες εκπαιδευτικοί ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στο σεμινάριο καλούνται να συμπληρώσουν την σχετική φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος  έως την Τρίτη 18/1/2022 και ώρα 10:00 π.μ. στον παρακάτω σύνδεσμο: https://bit.ly/32qklsn

Το επιμορφωτικό σεμινάριο διοργανώνεται  από το ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Δυτικής Ελλάδας και συντονίζεται από τους/τις Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου του ΠΕΚΕΣ Δυτ. Ελλάδας κ.κ. Βαλμά Θεοφάνη Σ.Ε.Ε. ΠΕ70, Γεωργακοπούλου Άννα Σ.Ε.Ε. ΠΕ07, Γεωργούση Ακριβή Σ.Ε.Ε. ΠΕ78, Ζησιμόπουλο Δημήτριο Σ.Ε.Ε. Ειδικής Αγωγής & Ενταξιακής Εκπ/σης, Κωσταρά  Ευφροσύνη Σ.Ε.Ε. ΠΕ02 και Μπαλωμένου Αθανασία Σ.Ε.Ε. ΠΕ03.

Επιμορφωτές στην εκδήλωση θα είναι οι κ.κ.
Ζησιμόπουλος Δημήτριος, Σ.Ε.Ε. Ειδικής Αγωγής & Ενταξιακής Εκπ/σης & αν. Οργανωτικός Συντονιστής του ΠΕΚΕΣ Δυτ. Ελλάδας
Μαυρόγιαννη Θεώνη, ΕΔΙΠ Τμήμα Επιστημών Εκπαίδευσης και Κοινωνικής Εργασίας Πανεπιστημίου Πατρών  (Διαφάνειες Εισήγησης)
Τσαγκανέλια Αλεξάνδρα, Ψυχολόγος 3ου Ειδικού Δ.Σ. Πατρών   (Διαφάνειες Εισήγησης)
Καρέλα Χριστίνα, Ψυχολόγος 1ου Ειδικού Δ.Σ. Αιγίου   (Διαφάνειες Εισήγησης)
Δεληγιάννης Ιωάννης, Εκπαιδευτικός ΠΕ02, Διευθυντής Γυμνασίου Λάλα  (Διαφάνειες Εισήγησης)
Κατσιγιάννη Ελένη, Εκπαιδευτικός ΠΕ02, Σύμβουλος Σχολικής Ζωής Γυμνασίου Ρίου (Διαφάνειες Εισήγησης)

Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα του σεμιναρίου.

ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΖΩΗΣ

3 σχόλια σχετικά με το “Επιμορφωτικό Σεμινάριο “Ο ρόλος του Συμβούλου Σχολικής Ζωής στην εκπαιδευτική διαδικασία””

1. Εξαιρετική ημερίδα, υπάρχει ανάγκη για ενημέρωση και υποστήριξη του ΣΣΖ!

2. Πολύ ενημερωτικές οι παρουσιάσεις για προβλήματα που προκύπτουν νσυχνά πλέον στα σχολεία

Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.